Альтернативні технології будівництва БМЗ

29
Чер

Однією з головних переваг каркасів зі збірного залізобетону є пожежостійкість виробів без додаткової обробки.

У ряді випадків залізобетонний каркас застосовувати економічно ефективніше металоконструкцій, але при зведенні однотипних будівель, що будуються поблизу місця виробництва залізобетонних конструкцій. Також при будівництві об’єктів для агросектору можуть використовуватися каркаси змішаного типу (поєднання колон із збірного залізобетону з легкими металевими фермами для облаштування несучих конструкцій покрівлі), які не тільки поєднують в собі основні переваги кожного з матеріалів, але і є особливо вигідними при будівництві об’єктів, які потребують зведення в максимально короткі терміни.

Будівництво змішаного типу дозволяє поєднувати різних постачальників на одному об’єкті. Один з них може бути зайнятий виготовленням необхідних конструкцій із збірного залізобетону, інший паралельно буде виробляти іншу частину елементів з металоконструкції.

Ціна, як не дивно, не є основним фактором у виборі того чи іншого виду БМЗ. Рівень цін обох технологій утримується на майже однаковому рівні, проте металобудівництво демонструє в сільськогосподарських об’єктах необхідну гнучкість і пристосовність до потреб клієнта, чого не скажеш про бетонні конструкції, що вимагають великосерійності і досить дорогої оснастки.

Прагнучи раціоналізувати будівництво, провідні будівельні компанії йдуть по шляху поставки одночасно всіх необхідних матеріалів і комплектуючих для конкретного об’єкту: від головної балки до шурупа-саморіза. Замовнику пропонуються повнокомплектні швидкомонтованої будівлі, які являють собою вже готове рішення. Придбання такої будівлі дозволяє істотно скоротити час і витрати на будівництво за рахунок відсутності етапу проектування, коротких термінів поставки і комплектації з уже готових елементів. Як правило, повнокомплектні швидкомонтовані будівлі заздалегідь чітко орієнтовані на певну сферу аграрного бізнесу і багато в чому завдяки цьому знайшли найширше застосування в сільському господарстві. При цьому готові проекти можуть комплектуватися всім необхідним: від змішувача – кормораздатчика до комп’ютеризованої системи управління фермою.