Будівельні тенденції в агросекторі

04
Тра

Основними замовниками будівництва БМЗ для агросектора виступають великі сільськогосподарські підприємства, які в змозі акумулювати значні інвестиційні ресурси.

Але, незважаючи на складні часи, інвестують в будівництво і власники невеликих господарств.

На сьогодні рівень зношеності об’єктів сільськогосподарського призначення становить близько 75%. Тому більшість будівель потребують реконструкції або повної заміни.

Найбільшу активність в цьому році проявляють аграрії, які планують будувати об’єкти для зберігання і переробки зерна (елеватори, комбікормові заводи та ін.) Також великий попит на овочесховища і фруктосховища. Вельми перспективним напрямком є ​​будівництво тваринницьких комплексів і птахофабрик з металоконструкцій.

А відкриття ринків ЄС та Канади, а також просування українських сільгоспвиробників в країни Близького Сходу, Азії та Африки, ще більше стимулюють розвиток цього сегмента АПК.

Найбільш активні регіони – південні і західні області України: Одеська Миколаївська, Вінницька, Житомирська та Хмельницька області. За підрахунками фахівців, у період 2010-2015 років було введено 7,6 млн кв. м сільськогосподарських будівель в тому числі з БМЗ і споруд різного призначення.