Будівництво БМЗ на основі металоконструкцій

08
Чер

У сучасних умовах економічної кризи для ринку швидкомонтованих будівель найбільш перспективними стають ті галузі економіки, де не призупинено роботу.

Однією з таких галузей в даний час є сільське господарство, будівництво об’єктів для якого стає все більш і більш перспективним.

Як відзначають експерти, сьогодні агросектор вирвався в лідери по кількості об’єктів, що зводяться на основі металоконструкцій. Загальний обсяг ринку БМЗ в 2015 році становив близько 600 тис м2 будівель, з них майже половину (близько 300 тис. м2) припадає на будівлі сільськогосподарського призначення і ще близько 20% становлять будівлі харчової промисловості. Решта 30% ділять між собою будівлі виробничого, складського та адміністративного призначень.

Серед основних причин, за якими ринок БМЗ для сільського господарства вирвався в лідери так само можна назвати великий експортний потенціал готової сільськогосподарської продукції, який спостерігається останнім часом. Для виконання складних завдань, які є основою життєздатності агросектора, необхідно впроваджувати ефективні виробничі, складські, переробні та ін. комплекси. Найбільш підходящим рішенням для цих завдань є швидкомонтовані будівлі з металоконструкції.

Експерти так само відзначають високу варіативність цінової політики ринку. Рівень інвестицій в будівництві БМЗ дуже сильно залежить від розмірів і складності об’єкта. Крім того, важливим стає і швидкість повернення інвестицій, що при більш високих темпах будівництва виводить металеві БМЗ в лідери.

Що стосується територіальних показників, то найбільш активне будівництво сталевих будівель в сфері сільського господарства в південних портових містах і в Західноукраїнському регіоні. Перш за все, це викликано можливістю експорту сільськогосподарської продукції з найменшим транспортним плечем доставки щодо основних ринків збуту, це країни Азії, Європи та ін.

Так само відзначається активність серед замовників у Вінницькій, Київській, Хмельницькій та Миколаївській областях. Це пояснюється особливостями розвитку сільського господарства в цих регіонах країни.

Основним замовником БМЗ для сільського господарства в Україні є все-таки вітчизняний інвестор, обізнаність якого в різних технологіях будівництва, на жаль, поки досить слабка.