Цінові тенденції на ринку будівельних матеріалів України

19
Кві

За оцінками аналітиків, уже в березні 2017 року будматеріали подорожчають в середньому на 10-15%.

За оцінками аналітиків, уже в березні 2017 року будматеріали подорожчають в середньому на 10-15%. Нинішнє подорожчання пояснюється двома основними факторами: очікуваним підвищенням тарифів на вантажні перевезення залізницею і подорожчанням електроенергії для промислових споживачів.

Дану тенденцію чітко видно на прикладі залізобетонних конструкцій. За словами виробників залізобетонних конструкцій, вже в січні відбулося подорожчання комплектуючих. Так, арматура за січень подорожчала на 7-10%, бетон – на 5-6%. Для порівняння: якщо в грудні в середньому вартість арматури становила близько 12,4 тис. грн. за тонну, то в лютому ця сума знаходилася в межах 13,84 тис. грн. за тонну. Бетон подорожчав з 1060 до 1130 грн. При цьому, підвищення мінімальних зарплат не особливо позначилося на собівартості кінцевої продукції, збільшивши її максимум на 2%. У той же час підвищення тарифів на ЗД перевезення, ринок помітить точно.

У разі підвищення тарифів собівартість залізобетону виросте на 15-17%. Це обумовлено тим, що арматура транспортується залізницею.

Подорожчання металопрокату, що застосовується у виробництві металоконструкцій на 10-15% за перший квартал 2017 року також позначилося на підвищенні вартості металоконструкцій, застосовуваних при будівництві швидкомонтованих будівель.

Підвищення тарифів на ЖД перевезення вплине на подорожчання і інших будматеріалів. Наприклад, виробники цегли попереджають, що їх продукція миттєво подорожчає для кінцевого споживача на 10%. Вони пояснюють це тим, що виробники цегли використовують залізницю двічі – доставляють сировину і розвозять готову продукцію, відповідно, можна бути впевненими: як тільки наказ про тарифи вступить в силу, цегла для українського споживача стане дорожче на 10%.

Газобетон, як припускає один з гравців ринку, подорожчає трохи менше. З початку грудня ми вже бачимо невелике зростання: з 950 до 1105 грн за м3. Але у виробництві газобетону частка сухих речовин (щебінки, піску), які доставляються залізницею, менше, ніж бетоні. До того ж, так уже склалося в Україні, готова продукція частіше развозится автотранспортом.