Фасадні системи для будівництва

20
Гру

Основними замовниками фасадних систем виступають гравці ринку будівництва комерційної нерухомості.

Так як фасадні системи, в першу чергу, орієнтовані на збереження тепла та енергоефективність, то особливо важливо, щоб використовувані матеріали були пожежо- та атмосферостійкі.

Якщо говорити про тенденції, то зараз все більше уваги приділяють дизайнерським архітектурним рішенням. При цьому, ще досить поширеним у забудовників залишається підхід до вибору матеріалу, коли цінові показники є ключовими.

Стосовно цінових коливань, то тенденція зростання відстежується щорічно. На це впливає податкове навантаження, збільшення вартості енергоносіїв, сировини, логістики. Натомість, рентабельність та маржинальність виробників фасадів, на жаль, не дуже велика.

Однією з проблем на ринку будівництва комерційної нерухомості є те, що замовники обирають наприклад сендвіч панелі або металоконструкції за принципом низької ціни а не експлуатаційних характеристик.

Важливо розуміти, що довговічність металевих конструкцій або огороджувальних конструкцій не пропорційна їх собівартості, існує межа, нижче  якої економити відверто не рентабельно, а в разі несучих конструкцій ще й небезпечно.