Фруктосховища, або камери з регульованим газовим середовищем

22
Січ

Фруктосховища – це різновид холодильних камер призначених для зберігання фруктів в яких крім того, що постійно підтримується необхідна для зберігання даного продукту понижена плюсова температура, ще передбачена відповідна система регулювання газового середовища для забезпечення нормальних умов зберігання фруктів. Для забезпечення нормального регулювання газового середовища такі камери мають бути виконані з максимальною герметизацією.

Фруктосховища, як і холодильні камери можуть бути:

– окремо стоячі,

– прибудовані,

– вбудовані в існуюче приміщення.

Фруктосховища, як і овочесховища, як правило, великогабаритні. Оскільки для правильного зберігання на кожну тонну продукції також  потрібно певну кількість газового середовища певного складу. Склад газового середовища підбирається в залежності від того які фрукти зберігаються в даній камері. Для контролю складу газової суміші встановлюються спеціальні прилади, а також обладнання для відкачування і закачування відповідних складових.

Фруктосховища розраховані на зберігання великих обсягів продукції в контейнерах. Тому завантаження і розвантаження фруктосховища проводиться електро- або автонавантажувачами. Для зручності завантаження продукції в автотранспорт слід передбачати завантажувально-розвантажувальні рампи. Для сортування і пакування фруктів необхідно передбачити відповідні приміщення. (далі буде)