Інвестиції в будівництво для сільськогосподарських потреб

10
Тра

В останні кілька років в сегменті БМЗ з металоконструкцій для агробізнесу переважаючими були інвестиції в будівництво об’єктів для вирощування птиці та зберігання зерна.

Як відзначають фахівці, найбільші обсяги будівництва припадали на:

  • БМЗ для птахівництва – 2,9 млн кв. м. У середньому за період їх частка в сегменті будинків для АПК становила 38%.
  • БМЗ та спорудження для зберігання зерна – 1,7 млн ​​кв. м – 22,3%.
  • БМЗ для тваринництва – 1,4 млн кв. м – 18,4%.

У період 2010-2014 років спостерігалася закономірна кореляція між прибутком аграрних компаній та їх інвестиціями в будівництво будівель з металоконструкцій. Однак в 2015 році стала помітна тенденція до підвищення прибутковості аграріїв, почасти, за рахунок скорочення інвестицій в будівництво.

Нині можна спостерігати яскраво виражений зростання інвестицій в будівництво нові швидкомонтованих будівель і реконструкцію існуючих об’єктів сільськогосподарського призначення. За заявленим до реалізації в 2017 році проектам таке зростання може становити близько 30% в порівнянні з 2016 роком.

В останні кілька років основні інвестиції в аграрне будівництво велися в проекти з мінімальним терміном окупності, до яких відносяться будівлі для тваринництва і споруди для зберігання зерна.

Так, в тваринництві більшість інвестицій були зроблені в приміщення для вирощування курей і свиней, а з будівель для зберігання будувалися в основному елеватори для пшениці.

У середньостроковій перспективі можна очікувати також інвестицій в проекти з більшим терміном окупності, такі як вирощування корів і кіз, зберігання фруктів і овочів, а також в будівлі для переробки сільськогосподарської продукції.