Металеві каркаси та змішані каркаси

02
Жов

Каркаси швидкомонтованих будівель можуть бути:

  • залізобетонними,
  • металевими,
  • змішаними.

Залізобетонні каркаси в даний час використовуються досить рідко в зв’язку зі значними енергозатратами на виробництво збірних залізобетонних конструкцій, тривалих термінів на виготовлення конструкцій із-за обмеженої кількості оснастки, а також значною масивністю цих конструкцій. Значна масивність конструкцій приводить до збільшення витрат на транспортування і монтаж, вартість фундаментів будівлі.

   Найкращими по швидкості виготовлення і монтажу являються металеві каркаси. Використання сучасних гарячекатаних і холоднокатаних профілів, технологія напівавтоматичної зварки, використання болтових з’єднань дають можливість швидко виготовляти і монтувати каркаси будівель. При цьому зменшується масивність будівлі. Термін від завдання на проектування до готового об’єкта мінімізується.

В змішаних каркасах, як правило, використовуються монолітні залізобетонні колони і металеві несучі конструкції покриття. Такі каркаси дещо дешевші від металевих, але триваліші в виконанні із-за затрат часу на влаштування монолітних колон.Наше підприємство при проектуванні і будівництві швидкомонтованих об’єктів використовує два останні типи каркасів. Іноді, при реконструкції існуючих будівель, приходиться використовувати комбіновані схеми каркасів, які дають мінімізувати як терміни будівництва так і вартість робіт.