Морозильні камери

03
Лис

Морозильні камери – це приміщення, в яких постійно підтримується необхідна для зберігання даного продукту мінусова температура.

Морозильні камери, так само як і холодильні,  можуть бути:

– окремо стоячі,

– прибудовані,

– вбудовані в існуюче приміщення.

Для окремо стоячих та прибудованих морозильних камер необхідно влаштовувати каркас (як правило металевий) і захист від атмосферних опадів. При цьому каркас влаштовується ззовні, а стінові панелі і панелі стелі навішуються всередині каркасу. Це пов’язано з зменшенням втрат енергії для забезпечення необхідної температури в камерах і ліквідації так-званих «містків холоду».

Вбудовані морозиильні камери можна влаштувати в будь-яких існуючих приміщеннях в які можна занести теплоізолюючі сендвіч панелі. Товщина теплоізолюючого наповнювача сендвіч панелі розраховується в залежності від температури в морозильній камері і виду наповнювача.

Крім того в морозильних камерах має бути термоізольована підлога – це захистить її від спучування при замерзанні основи.

Також необхідні спеціальні двері з підігрівом місць примикання дверного полотна до дверної коробки. В противному разі полотно буде примерзати до коробки і унеможливлювати відкривання дверей.

При необхідності в морозильні камери можна встановлювати обладнання  для шокової заморозки.

(далі буде)

 

 

Поради спеціаліста: морозильні камери для заморожування і зберігання різних  продуктів можуть значно відрізнятись. Тому при плануванні будівництва камер необхідно чітко з’ясувати їх призначення і температурний та кліматичний режим в них.