Особливості вибору підрядника

05
Лип

Сьогодні є ряд будівельних компаній, що надають послуги на всіх етапах: починаючи від проектування БМЗ – до фасадних робіт.

Процес підбору підрядника вимагає уважного погляду на досвід зведення подібних об’єктів, наявність виробничих потужностей і монтажної техніки, роботу висококваліфікованого інженерно-технічного персоналу.

Як відзначають експерти, більшість замовників орієнтуються на вартість первинних капіталовкладень при будівництві, в той час як найбільш досвідчені замовники враховують також вартість експлуатації будівлі і приведену вартість життєвого циклу будівлі.

В першу чергу замовники орієнтуються на живучість підприємства-постачальника. Сьогодні багато підприємств розгубили свої оборотні кошти і кредитні рейтинги і просто закривають старі борги грошима наступних замовників. З огляду на слабкість фінансового ринку і відсутність можливості надання банківських гарантій постачальниками, досить часто замовник бачить безлічь компаній, з якими можна почати будівництво і жодного з ким можна його закінчити.

Слід зазначити, що у компанії-постачальника обов’язково повинна бути ліцензія на проведення будівельних робіт. Будівництво промислової будівлі з металоконструкцій передбачає досить широкий перелік зобов’язань замовника і підрядника один перед одним, і, відповідно, їх взаємну відповідальність. Тому важливим моментом, якому замовник повинен приділити особливу увагу, є структура і зміст договору, наданого підрядником.

Під час переговорів про фінансову сторону питання замовник повинен врахувати, що комплект БМЗ, наприклад, складського призначення повинен включати:

  • несучі елементи каркаса (колони, балки, ригелі або ферми покриття, в’язі, прогони, фахверки) в комплекті з монтажними метизами;
  • огороджувальні конструкції (покрівельні та стінові сендвіч-панелі, профільовані настили, утеплювач, паро- та гідроізоляційні плівки, термопрокладки, системи водовідведення) в комплекті з елементами кріплення і добірними елементами;
  • ворота, двері, вікна;
  • комплект необхідної проектної документації.

На жаль, рівень інформованості клієнта про можливості будівельного сектора і нових матеріаліх поки ще далеко не достатній. Досить часто необізнаність замовників проявляється в проведенні тендерів по ціні однієї тони конструкцій замість порівняння вартості самих будівель. Саме цим користуються деякі нечесні на руку постачальники, багаторазово збільшуючи потім вартість будівлі, уникаючи таких ресурсозберігаючих технологій як легкі металоконструкції, холодногнуті профілі або сендвіч-панелі.