Переваги металевих каркасів

07
Гру

IMG_1367

 

При будівництві промислових, торгових, чи громадських об’єктів перед замовником часто виникає питання вибору типу каркасу:

– залізобетонний;

– металевий;

– комбінований.

Кожен з цих каркасів має право на існування, має свої переваги і недоліки.

Залізобетонний каркас самий вигідний з точки зору ціни. Але такий каркас в рази масивніший від металевого, що вимагає влаштування більш потужних фундаментів. Крім того використання бетону (як збірного так і монолітного) потребує значного часу на виготовлення конструкцій каркасу, значних транспортних витрат на доставку на об’єкт, більш потужної техніки на монтажі.

Комбінований каркас має ряд переваг металевого каркасу, але залишається значна частина недоліків залізобетонного.

Звичайно, найкращим рішенням є влаштування металевого каркасу.

Використання зварених напівавтоматичною зваркою колон і балок з листового металу, ферм з профільних труб, прогонів з холоднокатаних профілів значно зменшує вагу каркасу в порівнянні з металевими каркасами радянських часів. Виготовлення всіх конструкцій проводиться в заводських умовах, тобто впливу атмосферних умов на виготовлення немає. Монтаж з використанням зварних і болтових з’єднань (в тому числі і з використанням високоміцних болтів) проводиться швидкими темпами. Каркаси таких будівель виростають «як на дріжджах».

Крім того металевий каркас дає можливість кріпити елементи огороджуючи конструкцій за допомогою шурупів з буром, що теж спрощує, а відповідно і пришвидшує, монтаж.

Ще однією позитивною характеристикою металевого каркасу будівлі є повна відсутність «мокрих процесів» при виготовленні і монтажі.

Для забезпечення необхідної протипожежної стійкості несучих елементів металевих каркасів сучасна промисловість випускає протипожежні фарби, які при підвищених температурах зпінюються і забезпечують захист конструкції.