Переваги металоконструкцій

25
Чер

Металоконструкції та їх переваги:

Невелика вага.

Те поєднання легкості і міцності, яке притаманне металевим конструкціям, рідко зустрічається у будівельних матеріалах. Можна сказати, що в цьому і полягає унікальність металоконструкцій. Найбільш низьким показником співвідношення міцності і щільності мають алюмінієві сплави

Надійність.

З метою створення ізотропного матеріалу були чітко сформовані і застосовані на практиці способи, які наділяють метал максимальним рівнем опору. Так, наприклад, сталь в цьому відношенні підходить за всіма характеристиками.

Непроникність.

Такий матеріал, як метал, є абсолютно непроникним ні для газів, ні для води. Дана властивість обумовлена дуже високим рівнем щільності металів. Щоб з’єднання конструкцій з металу також володіли непроникністю, застосовують зварювання. Ця властивість широко використовують у виготовленні резервуарів, трубопроводів, тощо.

Простота в ремонті.

Конструкції з металу абсолютно не складно посилювати, надавати їм підвищену щільність або накладати латки на ділянки, які зазнали корозії. Якість всіх ремонтних робіт забезпечується застосуванням зварювання і спеціального устаткування.

Недоліки використання металоконструкцій:

Схильність до корозії.

Загальновідомо, що краще попередити появу корозії, ніж з нею боротися. Якраз тому в металеві сплави додаються спеціальні антикорозійні речовини. Однак і цього недостатньо, оскільки з плином часу корозія все ж може проявитися. Щоб даний неприємний момент відсунути якомога далі, металовироби покривають спеціальними фарбувальними складами. У ході обробки металевих поверхонь необхідно гарно покривати всі ділянки, щоб попередити скупчення пилу і вологи.

Низький рівень вогнестійкості.

Нерідко буває так, що металеві конструкції будівель є пожежонебезпечними. З метою зниження цього показника і підвищення вогнетривкості матеріалу, поверхню металовиробів обробляють спеціальними засобами. Є ще один варіант – установка в будівлях підвісних стельових конструкцій із застосуванням вогнестійкого облицювання.