Перспективи галузі сталевого будівництва в сільському господарстві

11
Лип

Основна проблема ринку металоконструкцій полягає в тому, що на ринок сталевих будівель значно вплинула кризова ситуація в країні.

Непропорційно в ціні виросли всі витратні матеріали для виготовлення металоконструкцій, орієнтовно в 3 рази, при цьому вартість реалізації готової продукції за все в 1,5 – 2. При цьому виробничі потужності України значно перевищують ринковий попит на металоконструкції, що веде в свою чергу до жорсткої конкуренції. Падіння обсягів будівництва і, як наслідок, посилення конкуренції, а також зростаючі ризики неплатежів і складності з масштабністю бізнесу, що в загальному призводить до падіння прибутковості.

Однією з ключових проблем є відсутність регулятора і руйнування сформованих правил роботи на ринку. Майже по кожному об’єкту всі домовленості потрібно починати з чистого аркуша, причому не тільки за доступністю та цінами сировини, але і за наявністю необхідних технологій і фахівців.

Перспектива зростання ринку БМЗ буде викликана необхідністю збільшення площ для зберігання зростаючих обсягів виробленої аграріями продукції і одночасної необхідністю заміни зношеної інфраструктури. При цьому варто відзначити, що перспектива розвитку сталевих будівель в сфері сільського господарства безпосередньо пов’язана з політичною ситуацією в країні. Гравці ринку розраховують на стабілізацію ситуації, що призведе до зростання економіки в цілому. Внаслідок цього прогнозуємо збільшення ринку сталевих будівель в сфері сільського господарства на 10-15%.