Підсумки і перспективи ринку металоконструкцій.

15
Лют

У 2017 році продовжилося повільне відновлення національної економіки, яке спостерігалося в 2016 році. Але, нажаль, з настільки позитивним моментом збереглися і низькі обсяги інвестицій в будівництво.

За попередніми оцінками, загальний обсяг будівельного ринку за підсумками минулого року сумарно склав близько 97 млрд грн., що на 30% більше рівня 2016 року. У сегменті нежитлового будівництва ринок склав близько 25,7 млрд грн., приріст до попереднього року – 28,5%. Якщо ж подивитися на розвиток будівельного ринку через «квадратні метри», то побачимо, що, починаючи з 2014 року, обсяг введення нових будівель знаходиться на рівні 14-15 млн м2. При цьому структура введення будівель істотно змінилася в порівнянні з попередніми роками. Найбільш активно сьогодні вводяться житлові багатоповерхові будівлі, при цьому спостерігається скорочення обсягів введення малоповерхового будівництва.

Розглядаючи сегмент нежитлового будівництва, можна відзначити скорочення більш ніж в 3 рази в порівнянні з 2013 роком, проте в 2017 – помітне відновлення. Примітно, що падіння обсягів введення будівель з металевим каркасом було істотним за той же період.

Найбільший обсяг площ в структурі введення нових будівель в 2017 році займає сегмент торговельної нерухомості, а також будівлі та споруди сільськогосподарського і промислового призначення.

Відзначимо, що велика частина сегменту складів і сховищ традиційно в останні роки вводилася для сільського господарства. Таким чином, саме АПК є найбільшим замовником будівництва в 2017 році.