Енергозбереження
Україна має одну з найбільш енергоємних економік світу. Житловий сектор України споживає близько 25% електроенергії в країні, при цьому до 40% житлового фонду країни є старим і неефективним. Близько 80% теплосистем сегмента ЖКГ потребують покращення або в енергозбереженні або в правильному розподілі енергії. Аналогічна ситуація і в промисловості.
Сьогодні інтенсивність використання енергоресурсів та вартість енергоносіїв постійно зростають. Впровадження енергозбереження – це єдиний шлях виживання в майбутньому. Потрібно постійно працювати над зменшенням енерговитрат в повсякденному житті, в промисловості, в будівництві.
Погано теплоізольовані будівлі можуть втрачати від 30 до 50 відсотків тепла в навколишнє середовище. Житловий сектор є одним з кращих сегментів будівництва для ефективного впровадження енергозберігаючих технологій, що дозволить споживачам енергоресурсів істотно економити на опаленні і кондиціонуванні, а державі значно підвищити свою енергонезалежність.
Компанія ТБС пропонує на ринку України передові енергозберігаючі матеріали і технології для будівництва будівель комерційного призначення та приватних котеджів з підвищеною енергоефективністю.
Накопичувальний водонагрівач для енергозбереження:
Накопичувальний водонагрівач, або бойлер (від англ. boiler ) являє собою порівняно велику ємність з розміщеним в ній або, рідше, під нею, джерелом тепла . Нагрівання може проводитися за допомогою парового або водяного теплообмінника – в ньому циркулює гаряча вода в замкнутому контурі, що нагрівається, наприклад, за допомогою опалювального котла . Такі бойлери називають бойлерами (водонагрівачами) непрямого нагріву .
Бойлер може також нагріватися за допомогою розміщеного всередині нього Тена або розташованої під нагрівальної ємністю газовим пальником .
Існують також комбіновані моделі, що включають два або рідше більше видів нагрівальних елементів. Наприклад: ТЕН + теплообмінник; теплообмінник, що працює від системи опалення + теплообмінник, нагрівається сонячним колектором .
Водонагрівальна ємність зовні захищена шаром теплоізоляції і захисним кожухом. Зовні до нагрівального елементу під’єднується пульт управління, обов’язково включає управління температурою. Зазвичай це біметалічний термостат. Нагрівання включається, коли термодатчик реєструє в баку температуру нижче встановленої.
Сонячні колектори для енергозбереження
Сонячні колектори застосовують для опалення промислових і побутових приміщень, гарячого водопостачання виробничих процесів, побутових потреб. Найбільша кількість виробничих процесів, в яких використовується тепла та гаряча вода (30-90 °C), проходять в харчовій і текстильній промисловості, які таким чином мають найвищий потенціал для використання сонячних колекторів. У Європі в 2000 році загальна площа сонячних колекторів становить 14,89 млн м², а в усьому світі — 71,341 млн м².