Проблеми ринку металоконструкцій України

21
Бер

Щодо проблем, які присутні на українському ринку металоконструкцій, то тут варто виділити кілька основних.

Щодо проблем, які присутні на українському ринку металоконструкцій, то тут варто виділити кілька основних: в Україні не вистачає власного виробництва металовиробів і хорошою фарби, фасованого прокату європейської якості, цинкування. Сьогодні ціна на українське цинкування в два рази вище в порівнянні з ціною поза Україною.

Пробуксовує використання металоконструкцій з високоміцних сталей. Справа в тому, що зі стандартною сталлю на щільному ринку працювати можуть все. А замовник, намагаючись заощадити, не завжди в змозі оцінити переваги високоміцних сталей, які в тоннах коштують дорожче, але вони легше, а значить, їх треба менше в конструкціях. Всі звертають увагу на вартість одиниці, забуваючи про вартість проекту в цілому. Переконливим прикладом тут можуть бути зарубіжні замовники. Якраз вони це дуже добре розуміють і хочуть працювати тільки з високоміцної сталлю. По-перше, такі конструкції зменшують витрати на фундамент і транспортування, а, по-друге, вони дають високу корозійну стійкість навіть без покриття.

Також, розвитку ринку металоконструкцій заважає відсутність фінансових послуг і відчувається дефіцит кадрів.

До всього перерахованого, варто додати нестабільність цін на металопрокат. На жаль, вітчизняний ринок металопрокату сильно прив’язаний до світового. Ще одна проблема – вартості енергоресурсів, які вище ніж в країнах Європи та СНД.