Ринок металопрокату для виробництва металоконструкцій зростає

05
Кві

У 2016 році споживання металопрокату на внутрішньому ринку, з точки зору реалізації або так званого видимого споживання, росло. В цілому приріст до 2015 року склав 26%.

У 2016 році споживання металопрокату на внутрішньому ринку, з точки зору реалізації або так званого видимого споживання, росло. В цілому приріст до 2015 року склав 26%. Якщо розглядати український ринок металопрокату за сегментами, то традиційно фасонний прокат ріс гірше сортового. Це співвідношення склало + 20% / + 32%. Що стосується промислового сортаменту, то даний сегмент показав найменше зростання. Це пояснюється тим, що підприємства для своїх технологічних потреб в минулому році нічого не міняли, а навпаки – вони скорочували запаси. У підсумку приріст склав всього 15%. Плоский прокат без покриття показав, близьку до загальноринкової, динаміку з ростом в 24%, а прокат з покриттям – 25% зростання.

Якщо дивитися на підсумки споживання металопрокату сегментами будівельного напрямку, а це споживачі арматурного металопрокату і виробники металоконструкцій, то в 2016 році арматура перемогла фасонний прокат: + 29% / + 22%.

Говорячи про внутрішні ціни на металопрокат, варто відзначити, що 2016 рік характеризувався зростаючим ціновим трендом, в т. ч. Під тиском зростання цін на сировину. Також не варто забувати і про вплив на внутрішнє ціноутворення коливань валютного курсу. А з огляду на високу залежність ринку від імпорту, цей фактор виступає вагомою підставою для відповідного зростання котирувань українського прокату.

Якщо дивитися глобально на ринок металопрокату, то тут в 2016 році відбулося деяке ослаблення рівня конкуренції внаслідок переорієнтації китайських постачальників на більш привабливі внутрішні відвантаження.

Цьому сприяла низка чинників: зниження обсягів виробництва сталі через рекордні збитки, скорочення неефективних виробництв, а також масові антидемпінгові заходи щодо прокату з Китаю та інше. В результаті китайські постачальники покинули більшість зарубіжних ринків збуту, але при цьому цілий рік виступали драйвером зростання цін на металопрокат та сировину. Ще одним важливим фактором, що вплинув на світові ціни, стала вартість вугілля. З серпня 2016 року спостерігалося різке зростання цін на вугілля більш ніж в 3 рази ($ 300 на кінець року, в той час як на початку – $ 75).

І трохи про перспективи вітчизняного ринку металопрокату. За оцінками експертів галузі 2017 рік однозначно покаже зростання ринку, але помірними темпами, – + 7% (консервативний прогноз). При цьому збільшення торкнеться всіх сегментів, а розвиток інфраструктурних проектів, про які говорить уряд, буде хорошим поштовхом і виведе фасонний прокат в лідери з ростом в 17%.