Ринок теплоізоляційних матеріалів для БМЗ.

05
Гру

Заходи з утеплення в поєднанні з комплексом різних заходів дозволять знизити енергоспоживання і тим самим підвищити енергоефективність БМЗ з металоконструкцій, що сьогодні є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку будь-якої компанії, яка споруджує будівлю для себе.

Світова практика будівництва енергоефективних будівель з металоконструкцій і підвищення енергоефективності в уже існуючих показує, що утеплення дає максимальний ефект при мінімальних витратах. За даними ряду досліджень, заходи з утеплення БМЗ економлять близько 40% енергії, і відповідно, знижують витрати на оплату за опалення та подальшу експлуатацію будівель.

Наскільки активно в Україні застосовуються дані заходи чітко видно з розвитку ринку теплоізоляційних товарів. Підсумки 2016 року показали зростання споживання, але нерівномірне по групах виробів. Приріст скловолокна і кам’яної вати перевищив 2,5%, спінений пінополістирол показав падіння, а екструдований полістирол, навпаки, збільшив свої показники на 22,4%. Така ситуація була обумовлена, в першу чергу, істотним розширенням обсягів внутрішнього виробництва теплоізоляційних матеріалів. Крім того, досить активні темпи зростання продемонстрували обсяги імпорту цієї продукції на вітчизняний ринок з-за кордону, але їх частка в Україні як і раніше залишається невисокою, так само як і частка експортної продукції.