Специфіка будівництва БМЗ для агросектора

12
Чер

Що стосується особливостей будівництва БМЗ для агросектору, експерти відзначають, що в сільському господарстві будівництво БМЗ можна розділити за функціональною ознакою.

Це будівлі, призначені для: тваринництва (птахокомплекси, свинокомплекси, молочні ферми і об’єкти для ВРХ), рослинництва (овочесховища, зерносховища, виробництва з вирощування певних культур) і допоміжні (складські приміщення, об’єкти по ремонту техніки, ін.).

Залежно від виду споруди замовником висуваються основні вимоги до сільськогосподарських об’єктів. Якщо систематизувати ці вимоги, можна виділити ряд першорядних чинників:

  • економічність проекту (невисока вартість за 1 м2 корисної площі);
  • якість і надійність споруди;
  • швидкість будівництва;
  • оптимальне розміщення устаткування і мешканців майбутньої споруди;
  • архітектурно-планувальні параметри (відстані між колонами, габарити і перерізи конструкцій).

Для найкращого вирішення поставлених завдань використовуються БМЗ на основі змішаного каркаса (монолітні колони і металеві ферми перекриття) або металоконструкцій, який, власне, і дозволяє віднести будівлю до категорії БМЗ, оскільки саме таке будівництво максимально забезпечує високі темпи зведення об’єктів. Всі ці технології в рівній мірі використовуються при будівництві об’єктів різного призначення.