Український ринок прокату з покриттям – металочерепиця, профнастил, сендвіч-панелі металоконструкції для БМЗ

07
Кві

Відновлення обсягів будівельних робіт позначилося на зростанні споживання прокату з покриттям.

Відновлення обсягів будівельних робіт позначилося на зростанні споживання прокату з покриттям. За підсумками 2016 року місткість ринку прокату з покриттям в Україні (оцинкованого і з полімерним покриттям) збільшилася на 33% відносно минулого року і склала близько 569 тис. тонн. Середньомісячний обсяг видимого споживання в 2016 році склав близько 48 тис. тонн проти 36 тис. тонн в 2015. При цьому обсяг внутрішніх поставок також збільшився на 18%, що в натуральному вираженні склало 195 тис. тонн.

Якщо поглянути на співвідношення часток між імпортом і локальним виробництвом, то частка української продукції в споживанні скоротилася на 5%. Імпортна ж продукція покриває велику частину потреб вітчизняного ринку (близько 66%). Основним постачальником залишається Китай, поставки якого займають практично половину всього ввезеного в Україну імпорту покритого прокату. У 2016 році закупівлі китайської продукції як в сегменті оцинкованого прокату, так і сегменті прокату з покриттям перевищили рівень 2015 року на 13%.

Що стосується співвідношення оцинкованого прокату і прокату з полімерним покриттям, то останній показав зростання в 1,5 рази. Почасти це пояснюється споживчими перевагами. Так, оцинкований прокат в основному набуває промисловість, а прокат з полімерним покриттям – сегмент приватного будівництва. Виходячи з цього, основними споживачами прокату з покриттям залишаються виробники металочерепиці та профнастилу. Якщо говорити про оцинкований прокат – це профілювання, металообробка та виробництво металоконструкцій для ЛСТК.

Географія споживання виглядає наступним чином: західний і частково центральний регіони країни налаштовані на покупку більш дорогого і якісного прокату з Польщі та Словаччини. Певною мірою на такі споживчі настрої впливає близькість Європи і більш розвинене приватне будівництво. Південний і східний регіони – в більшості орієнтовані на прокат нижчого цінового сегмента.