Використання профільних труб в будівництві

03
Сер

При проектуванні і будівництві промислових об’єктів з металевими каркасами, наприклад овочесховищ, для зменшення витрат металу використовуються так звані гратчасті металоконструкції – плоскі і просторові ферми, зв’язки і т. ін.

Раніше для виготовлення таких конструкцій використовували гарячекатані кутники. Використання гарячекатаних кутників мало цілий ряд недоліків. При виготовленні конструкцій ферм кутники необхідно спарювати за допомогою пластин. Це ускладнює захист конструкцій від корозії поскільки проміжок між двома кутниками обробити досить не просто. Крім цього складним було обслуговування таких конструкцій (прибирання пилюки, фарбування і т. ін.)

Зараз для виготовлення гратчастих будівельних конструкцій використовуються профільні труби. Профільні труби бувають квадратного і прямокутного січення. Залежно від необхідних несучих характеристик елементів конструкції інженери-проектувальники підбирають по розрахунках необхідні профілі труб і товщину стінок самої труби.

Виготовлені з таких труб конструкції мають хороші несучі властивості, елегантно виглядають, зручні в експлуатації і догляді.

Проектувальники нашого підприємства вже багато років використовують профільні труби при проектуванні гратчастих конструкцій різних об’єктів. Крім того профільні труби використовуються для влаштування невеликих балок, стійок, рам і каркасів воріт і т. ін.